Δόξα Βύρωνος – Αιγάλεω

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 1 - 1 ΑΙΓΑΛΕΩ
01 Οκτ 2016 - 16:30ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΥΡΩΝΑ

Η Δόξα έμεινε στο »Χ» για άλλη μια φορά στο ντέρμπυ με το Αιγάλεω. Το τελικό σκορ δεν ικανοποιεί την ομάδα, αφού ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού αλλά δεν κατάφερε να νικήσει μπροστά στο πολυπληθή κοινό της.

Ο αγώνας άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την Δόξα και στο 17′ ο Γκάμπριελ Περέιρα κέρδισε πέναλτυ έπειτα από ανατροπή του εντός περιοχής από τον Αρβανίτη. Ο Πλούμης ανάλαβε να εκτελέσει, κάνοντας το 1-0 για την Δόξα στο 18′. Ο ίδιος παίκτης σε ανεπανάληπτη ευκαιρία με σουτ στην κίνηση από πολύ κοντά, σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι στο 44′ με αποτέλεσμα να παραμείνει το 1-0 ως σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι ομάδες ανέβασαν ρυθμό και το Αιγάλεω ισοφάρισε με τον Αρβανίτη στο 69′ .Ο Γεωργουδάκης στο 75΄ έχασε την ευκαιρία να ξαναβάλει μπροστά την Δόξα όταν μετά από ατομική προσπάθεια κι ενώ είχε τραβήξει απάνω του τους αμυντικούς δεν πάσαρε στον ξεμαρκάριστο Κασσιανό κάνοντας μόνος του την τελική προσπάθεια που τελικά ανακόπηκε από τους αμυντικούς σε κόρνερ.

Η σύνθεση της ΔΟΞΑΣ : Βακερλής , Χαλβαντζής, Κατσούδας, Πιτσινός, Γκουντελίτσας, Παρασκευόπουλος, Κασσιανός (75′ Μαραγκουδάκης), Ρόπας, Πλούμης (88′ Κοτόβ), Γκάμπριελ (80′ Μπαρδαβίλιας), Γεωργουδάκης