Άγιαξ Ταύρου – Δόξα Βύρωνος

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 3 - 5 ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ
09 Οκτ 2016 - 12:00ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Σε ένα χορταστικό από γκολ ματς με έντονες αλλαγές συναισθημάτων η ΔΟΞΑ κέρδισε με 5-3 τον Άγιαξ Ταύρου στο γήπεδο του Μοσχάτου. Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για την ΔΟΞΑ αφού ήδη από το 6′ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον συνήθη ύποπτο Πλούμη και διπλασίασε τα τέρματα της στο 30′ με τον Ρόπα. Όμως ο Άγιαξ με δύο τέρματα στο 40′ και στο 44′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια πριν το ημίχρονο και σαν να μην έφτανε αυτό με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου  οι γηπεδούχοι στο 48′ πέτυχαν και 3ο τέρμα και πήραν κεφάλι στο σκορ! Το σοκ ευτυχώς κράτησε 2 λεπτά αφού στο 50′ με πέναλτι που κέρδισε ο Ντιας και εκτέλεσε εύστοχα ο Πλούμης η ΔΟΞΑ ξανάφερε το παιχνίδι στα ίσια… Στο 60′ ο Γεωργουδάκης έκανε το 3-4 και επανέφερε την τάξη και τις καρδιές μας στην θέση τους και στο 72′ με αυτογκόλ του Άγιαξ γράφτηκε το τελικό 3-5 για την Δόξα.